Все про фотографію

Субота, 27.04.2024, 07:13
Вітаю Вас Гість

Реєстрація
Вхід

Каталог статей


Головна » Статті » Статті про фотографію


Декілька способів фотозйомки

Переваги і недоліки

Цифрові фотокамери не мають собі рівних при підготовці матеріалів для публікацій в Web.

Чим частіше ви знімаєте, тим більше економите на плівці. Цифрова камера цілком підійде для короткочасної зйомки, що фіксує якусь подію (скажімо, пошкодження будівлі ураганом).

Якщо вам потрібно отримати зображення, яке не зіпсується під впливом вологи і сонячного світла, цифрова камера абсолютно незамінна. Вона до того ж діє як фотоапарат-поляроїд: на розташованому ззаду ЖК-дисплеї можна відразу ж після зйомки показати отримані знімки своїм колегам.

Плівкові фотокамери як не можна краще підійдуть для інтенсивних зйомок із застосуванням телеоб'єктива (спортивні змагання і зйомки прихованою камерою) або ширококутного об'єктиву (усередині приміщень); необхідна для цього зміна об'єктивів можлива тільки в однооб'єктивних дзеркальних плівкових фотоапаратах. На відміну від цифрових камер дешевші плівкові апарати не дозволяють одержувати зображення з меншим дозволом: ви навряд чи зможете розгледіти відмінності між відбитками 20х25 см, зробленими 100 - і 1000-доларової плівковими камерами.

Порівняння характеристик фотоапарата і цифрової відеокамери актуальніше для окремих любителів, що знімають будинки, ніж для професіоналів. Сімейні події можуть бути відображені як на фотознімках, так і на відеоплівці, але придбання і фотоапарата, і цифрової відеокамери таки накладно.

Вибір найкращого варіанта

Ось мої рекомендації для можливих конкретних випадків.

 

• Фоторедагування.

Кращої якості можна домогтися, якщо почати роботу з цифрового зображення, а не з сканування відбитку 10х15 см. Якщо ви редагуєте фотографії, то цифрові камери переважно.

 

• Панорамна фотозйомка.

Перекриваються цифрові фотознімки легко "зшиваються" в єдину панораму за допомогою програм Quick-Stitch фірми Enroute або My PhotoBubble компанії iPIX; при роботі з об'єктивом і штативом фірми iPIX (350 дол при прямих поставках, www.ipix.com) можна отримати навіть кругову панораму. Цей метод не годиться для групових фотографій, тому що люди не будуть довго стояти нерухомо, поки знімається декілька кадрів.

 

• макрофотос'емкі.

Тут цифрові камери поза конкуренцією. Навіть без допоміжного приладдя вони забезпечують фокусування аж до декількох сантиметрів,

 

• Спортивні змагання.

Скористайтеся однооб'єктивним дзеркальним плівковим фотоапаратом з 200 - або 300-мм об'єктивом або цифровою відеокамерою, яка при 10-кратному оптичному зміні масштабу зображення забезпечує більше збільшення, чим телеоб'єктиви плівкових камер.

Триразові варіооб'ектіви цифрових фотоапаратів (з еквівалентною зміною фокусної відстані від 35 до 105 мм) значно поступаються їм.

 

• Сюжетні зйомки.

Тут також при виборі плівкового фотоапарата або цифрової відеокамери необхідно керуватися різними міркуваннями залежно від кожного конкретного випадку. Багато цифрові відеокамери діють з помітним запізненням.

Якщо ви не проведете попереднє фокусування і експонування (при неповному натисненні на спускову кнопку), то між моментами натиснення спускової кнопки і запису зображення іноді проходить одна-дві секунди. Вирушаючи в останню відпустку, ми взяли з собою цілу сумку апаратури, в тому числі цифрові відеокамери, цифрові і плівкові апарати, з тим щоб скористатися ними в ході екскурсії, присвяченої знайомству з життям китів.

 

Кити не найшвидші створення, але, поки в цифровому апараті проводилися розрахунок експозиції і фокусування, вони встигали злетіти над водою і сховатися в глибині. У мене залишилася дюжина цілком пристойних знімків китів і дві дюжини фотографій з морськими брижами на тому місці, де вони тільки що плавали.

 

Плівковий апарат проявив себе дуже добре, але воістину неперевершеної виявилася цифрова відеокамера.

 

• Доступна за ціною комбінація фотоапарат-відеокамера.

Цифрову відеокамеру можна доповнити 100-доларовим плівковим фотоапаратом, але навряд чи вдасться знайти дешеву цифрову відеокамеру, яка доповнила б 750-доларовий трехмегапіксельний цифровий фотоапарат.

 

• Відеокамери, що фіксують нерухомі кадри.

Цифрові камери можуть записувати на відеоплівку нерухомі зображення з максимальним значенням дозволу 720х480 піксел. Моделі Sony DCR-РС100 і JVC GR-DVL9800U (реальна роздрібна ціна кожній з них 1800 дол) з одномегапіксельнимі ПЗС забезпечують отримання якісніших зображень з великою роздільною здатністю.

 

• Цифрові апарати для відеозйомки.

Вісім з дев'яти розглянутих в огляді трехмегапіксельних цифрових апаратів допускають запис відеофільмів, які відтворюються, проте, у вигляді 10-с послідовності кадрів, що сіпаються з роздільною здатністю 320х200. Навіть деякі відеокамери перехідного типу, такі, як громіздка 2,1-мегапіксельна модель Sony MVC-CD1000 з 156-Мбайт тридюймовим CD-R або 1,3-мегапіксельна Panasonic PV-SD4090 з 120-Мбайт накопичувачем SuperDisk, не в змозі фіксувати тривалі фрагменти так, як цифрова записуюча відеокамера.

Категорія: Статті про фотографію | Додав: Lisejkoa (16.04.2012) | Автор: Андрій
Переглядів: 7451 | Коментарі: 1 | Теги: поради, Фотозйомка, спосоди фотозйомки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Категорії
Статті про фотографію [5]
Поради по зйомці [7]
Реклама Tak.ru
Реклама
Форма входу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 223
Погода

Соціальні мережі
Теги
LinkFeed
Статистика
Яндекс.Метрика CY-PR.com каталог сайтів
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наші відвідувачі
Locations of visitors to this page